10/8/2024
Dostihové závodiště Pardubice
MENU

Biketrial a mototrial

Kdy & kde

10:45 - 11:15 Moto aréna
14:00 - 14:30 Moto aréna
15:30 - 16:00 Moto aréna


Ve své unikátní zábavné show se vám představí největší a nejúspěšnější středoevropský tým se zaměřením na TRIAL disciplíny, které jsou především o překonávání překážek. Uvidíte exhibici klasických horských kol, Trialových horských i malých speciálů a motorkový TRIAL. Exhibice bude na všem, co má kolo. :-)

Hlavními jezdci týmu jsou:

Martin Šimůnek - biketrial, 3 x mistr světa, 11x mistr republiky, Guiness a český rekordman ve skocích na kole,  vícemistr evropského poháru, exhibice jezdí již 25 let 

Vlastislav Kabeláč Čiháček - biketrial, 10 x mistr ČR, vítěz evropského poháru, český rekordman ve skocích do výšky,  držitel Guiness rekordu ve skákání a sjetí Petřínské rozhledny

Dalibor Šulc - mototrial, 3 x mistr ČR, věnuje se tomuto sportu od 4. let a pravidelně jezdí i evropské závody

TRIAL / CYKLOTRIAL - jedna z nejtěžších technických disciplín na kole, jejímž principem je překonávání překážek. Ideálně jen po pláštích kol bez doteků země. Disciplína je součástí UCI a jezdci našeho týmu v ní zatím drží česká prvenství v dosažení výsledků na světových a Evropských pohárech, ale i Mistrovství světa a Evropy. 

MOTOTRIAL - je nejtechničtější disciplína na motorkách, založená na stejném principu překonávání překážek jako Trial na kolech. Ve světě se těší velké oblibě hlavně v západní Evropě a jako doplněk je využívána i řadou Enduristů.